Hakkımda

Pelin Eren 1980 yılında Ankara’da doğdu. 2002 yılında Ankara Gazi Üniversitesi Sınıf Öğretmenliği ve 2006 yılında Eskişehir Anadolu Üniversitesi Sosyal Bilimler bölümlerinden mezun oldu. 2002 yılında ilk atama yeri Zonguldak ve sırasıyla Şanlıurfa, Sivas, Edirne illerinde Sınıf Öğretmenliği, İdarecilik ve Özel Eğitim Öğretmenliği görevlerinde bulundu. 2021 yılında Uzman Öğretmenlik ünvanı aldı.

Grafoloji (yazı analizi bilimi) üzerine uzun yıllar araştırma ve saha çalışmalarında bulunan Uzman Grafolog Pelin Eren’in 5.Uluslararası Ekonomi Yönetimi ve Pazar Araştırmaları Kongresi’ nde kabul edilen ve yayınlanan “İşletmelerde Yönetici Seçme ve Terfi Sürecinde Yetkinlik Belirleme Aracı Olarak Yazı Analizi Tekniğinin İncelenmesi” isimli makalesi ve Eğitim Her Yerde sitesinde yayınlanan birçok blog yazısı onbinlerce tıklanma sayısına sahiptir.

İstanbul Aydın Üniversitesi’nden aldığı eğitimle Adli Grafolog ünvanı bulunmaktadır ve serbest danışmanlık vermektedir. Diğer adli grafologlardan farkı grafoloji bilimiyle, yani yalan ve sahteciliğin yanı sıra birçok karakter özelliğine yazı ve imzayı analiz ederek ulaşmasıdır.

Edirne Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü ve Trakya Kalkınma Ajansı arasında 2021 Teknik Destek-01 programı “Grafoloji Eğitimi” konulu proje kapsamında, Sosyal Hizmet Uzmanları Psikolog ve Sosyologlara 3 grup halinde planlanan eğitim verilmiştir. Pelin Eren’in eğitmenliğini üstlendiği projede meslek elemanlarının özellikle şiddet ve istismar unsurları üzerine grafoloji alanında farkındalığı amaçlanmıştır. https://aile.gov.tr/edirne/haberler/grafoloji-egitimi-2-oturum/

TRT Radyo Eğitim Rotası programında 22 Şubat 2022 tarihinde Çocuk Resimleri Analizi üzerine yapılan yayın aşağıdaki linkte paylaşılmıştır.

Çocuk Resimleri Analizi ve Psikolojik Testler eğitimi ile bu alanda da saha çalışmaları ve blog yazıları mevcuttur.17 yaşında bir oğlu ve 7 yaşında bir kızı olan Pelin Eren online Grafoloji eğitimleri, birebir yazı danışmanlığı, imza analizi, resim analizi ve devlet kadrosunda uzman öğretmenliğe halen devam etmektedir.

Bu site yazı analizi ve resim analizi konularında kaynak sağlamak amacıyla hazırlanmıştır.

Teşekkür…

Okumayı, yazının ilmini ve resim yapmayı öğrendiğim güzel adam, babama…

“Hadi” diyen elini, sırtımdan hiç eksik etmeyen güzel anneme…

“Bu iş muazzam, burada kalmamalı ve herkes öğrenmeli” dediği gün bu işin miladıdır. Hayatımın başlangıç noktası eşim Harun EREN’ e

Ve bu işi öğrenirken yazılarını zorla analiz ettiğim beni saatlerce dinleyen tüm dostlarıma…

çok teşekkür ediyorum…