Yazı Analizi

0.00 

Elleriniz muazzam ve eşsiz bir sinir ağı ile beyninize bağlıdır. Yaşadığınız her deneyimin kaydedildiği beyin, el yardımıyla tüm güncel bilgileri kalemi titreştirerek yazıya yansıtır.

1- Yazının eğimi sizin hangi duygu halinde olduğunuzu bilir. Günlük duygusal iniş çıkışları ya da kronik bazı ağır duygu bozuklukları yazınıza yansır. intihar eğilimi, ağır depresyon vs.

2- Patoloji için yardımcı teşhis aracıdır. Nörodejeneratif yani Alzheimer, Parkinson, Prion, Motor nöron hastalıkları vb için yazı ve belirli çizimlerin grafik açıdan yorumlanmasından yararlanılır.

3- Kişinin ekiple çalışabilme, yaratıcılık, hafıza, konsantrasyon, insiyatif, liderlik, analitik düşünme, duygusal kararlar, motivasyon kaynakları, zayıf ve güçlü yönleri gibi tüm iş özellikleri yazıda analiz edilir.

4- Diğerleriyle bağ kurma becerisi, içe ve dışa dönüklük, karamsarlık, iyimserlik, benlik algısı, duygusal istikrar, aldatma ve yalan eğilimi.

Kategoriler: Etiketler: , , , ,

Yazı Analizi Nasıl Yapılır?

Bir A4 çizgisiz kağıt ve bir tükenmez kalem alın.
Dinlediğiniz bir konuşmayı ya da aklınızdan geçenleri günlük yazınızı bozmadan hızlıca yazın. Kağıdı doldurun ve imzanızı atın.
Kağıdı tam açı fotoğraf çekerek yükleyin.
işte bu kadar! Artık hazırsınız.

Bilimseldir

Elleriniz muazzam ve eşsiz bir sinir ağı ile beyninize bağlıdır. Yaşadığınız her deneyimin kaydedildiği beyin, el yardımıyla tüm güncel bilgileri kalemi titreştirerek yazıya yansıtır.

Benzersizdir

Parmak izi gibi kişiye özeldir. O yüzden katiller el yazısı not bırakmaz 🙂 Değiştirmeye çalıştığınızda ya da başka bir yazıyı taklit etmeye çalıştığınızda beyin şüphe eder ve yazının her çizgisine siz farkına varmadan yalan izleri bırakır.

Psikolojik barometredir

Yazının eğimi sizin hangi duygu halinde olduğunuzu bilir. Günlük duygusal iniş çıkışları ya da kronik bazı ağır duygu bozuklukları yazınıza yansır. İntihar eğilimi, ağır depresyon vb. duygu durum bozuklukları

Hastalıklar

Patoloji için yardımcı teşhis aracıdır. Nörodejeneratif yani Alzheimer, Parkinson, Prion, Motor nöron hastalıkları vb için yazı ve belirli çizimlerin grafik açıdan yorumlanmasından yararlanılır. Vücudunuzun bütünlüğünü ve dengesini bozan her şey sinir sisteminde yani yazıda değişime sebep olur.

İş yetenekleri ve meslek seçimi

Kişinin ekiple çalışabilme, yaratıcılık, hafıza, konsantrasyon, insiyatif, liderlik, analitik düşünme, duygusal kararlar, motivasyon kaynakları, zayıf ve güçlü yönleri gibi tüm iş özellikleri yazıda analiz edilir.

İlişkiler

Diğerleriyle bağ kurma becerisi, içe ve dışa dönüklük, karamsarlık, iyimserlik, benlik algısı, duygusal istikrar, aldatma ve yalan eğilimi.

Travmalar

Zihin olumsuz anıları alanını genişleterek kaydeder. Güçlü tepkiler vermemiz ve kendimizi korumamız için benzer her şeye tüm gücüyle “dikkat et” refleksleri üretir. Çoğu tepki eskimiştir ve artık bizi korumayı bırak zarar vermeye başlayan alışkanlıklara dönüşür. Yazınız bu travma davranış kalıplarını ihtiva eder.

Öz güven

İş ortamında, duygusal ve sosyal ilişkilerde bir ışık gibi parlamanızı sağlayan öz güven yazınızda analiz edilir. Çocuklukta benliğinize duyulan saygı, güveninizi zedeleyen deneyimler ve aslında derinde kendiniz hakkındaki fikriniz analiz yoluyla size aktarılır.

Farkındalık

Yazı analizi sizi yansıtan projektif bir yöntemdir. Analiz yapıldığında hayatınızda tüm boşlukları işaret eden cevaplar alırsınız. Bu farkındalık kendinizle ilgili anlayış geliştirmenizi, zaman ve para kaybetmeden nereden başlayacağınızı anlamanızı sağlar.

Değerlendirmeler

Henüz değerlendirme yapılmadı.

“Yazı Analizi” için yorum yapan ilk kişi siz olun

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir